پروفیل یو پی وی سی چیست

یو پی وی سی

پروفیل یو پی وی سی چیست ؟

پی وی سی ترکیبی از مشتقات نفت خام و گاز کلر که طی فرایند پلیمریزاسیون تولید می شود. UPVC مخفف کلمات UnPLAS POLy Vinyl ChlOride می باشد واصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل POLy Vinyl ChlOride است. این ماده حدود ۸۵درصد ترکیب آمیزه اولیه تولید پروفیل UPVC را تشکیل می دهد, علاوه بر این ماده, مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می شود که عدم وجود آنها یا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون می تواند محصول نهایی ساخته شده را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

از مواد افزودنی می توان به شرح زیر اشاره کرد:

-پر کننده (Fillers)

-روانسازها (LUbricants)

-تثبیت کننده های حرارتی (Stabilizers)

-مقاوم کننده ها در مقابل ضربه (Impact Modifier)

-تثبیت کننده های رنگی

-کمک فرایندها

بطور عمومی بیشتر از ۵۰درصد از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می شود. در سال های اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب, سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است و در حال حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی می باشد.

<a href=پنجره upvc” width=”285″ height=”300″ />

مواد اولیه پروفیل های یو پی وی سی

همان طور که در اختیار داشتن ماشین آلات , تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و کار آزموده جهت تولید پروفیل یو پی وی سی تعیین کننده است: مواداولیه آن نیز جزء پارامترها و فاکتورهای بسیار مهم در این خصوص میباشد. وین تک با دقت فراوان جهت تهیه مواد اولیه با شرکت های معتبر از کشورهای آلمان, فرانسه و اتریش وارد مذاکره شده و با خرید مرغوب ترین نوع مواد زیر ساخت اصلی تولید محصولات خود را مورد توجه قرار داده است.بدیهی است که حفظ کیفیت رنگ و ساختار فیزیکی پروفیل ها در طول زمان مستقیما با مواد اولیه بکار رفته در آنها ارتباط دارد.

ماشین آلات میکسینگ 

وین تک با بهره گیری از بهترین ومدرن ترین تجهیزات اندازگیری مواد اولیه و با استفاده از دقیق ترین ماشین آلات میکسینگ اروپایی مواد اولیه پلیمری را مخلوط وآماده تولید می نماید. پس از آن برای مدت زمان مشخص در سوله های مخصوص نگهداری می شوند تا به اکسترودرها که بخش اصلی تولید پروفیل ها می باشند هدایت گردند.

 

پنجره دو جداره

ماشین آلات اکستروژن

مواد اولیه پس از میکس شدن وارد مرحله اکستروژن می شود که مرحله ای بسیار دقیق وحساس می باشد. در این بخش اکسترودرها با توجه به نوع سطح مقطع پروفیل ها تنظیم و مواد ترکیبی را دریافت نموده و آن ها را به شکل و فرم پروفیل های مورد استفاده جهت ساخت انواع در و پنجره های یو پی وی سی تولید می نمایند.