نصب پنجره دوجداره روی فریم فلزی

پنجره 3جداره

نصب پنجره دوجداره روی فریم فلزی

قیمت ارزان پنجره دوجداره یو پی وی سی

در اين مقاله به بررسي نقش فريم اهني در نصب و ماندگاري پنجره دوجداره یو پی وی سی و آلومينيوم مي پردازيم و نکاتي را به صورت خلاصه شرح مي دهيم.

در هنگام عمليات ساختماني در محل هايي که قرار است پنجره هاي دوجداره نصب شوند فريم يا قاب اهني به ضخامت چهار تا هشت سانتي متر کار ميشود که نقش بسياري مهمي در استقامت پنجره دوجداره دارد.

همان طور که در بخش نصب پنجره هاي يو پي وي سي به طور کامل توضيح داديم بعد از اندازه گيري ابعاد توسط نصاب و سپس توليد درب و پنجره دوجداره نوبت به نصب ان مي رسد و در اينجاست که فريم اهني نقش تعيين کننده اي را ايفا مي کند.

پنجره هاي دوجداره یو پی وی سی و الومينيومي در هنگام نصب پس از قرار گرفتن اصولي در محل مورد نظر توسط پيچ هاي مخصوص و ابزار مورد نظر به فريم اهني که قبلا توسط بنا کار شده است متصل مي شوند و پس از رگلاژ و رفع گير توسط چسب و فوم درزگيري شده و عايق بندي مي گردند.

پنجره بیرون بازشو

فريم اهني پنجره دوجداره

حال بايد به اين سوال پاسخ دهيم که نبود اين فريم اهني چه مشکلاتي را به وجود خواهد اورد؟

يکي از مهمترين عواملي که باعث مي شود که پنجره هاي دوجداره ساليان طولاني داراي عملکرد مناسب بوده و از رگلاژ خارج نشوند وجود فريم اهني در هنگام نصب است زيرا زماني که پنجره دوجداره در فريم اهني پيچ ميشود باعث افزايش استحکام تا ده برابر بيشتر از حالت عادي مي گردد.

نبود فريم اهني در هنگام اجراي عمليات ساختماني سبب ميشود تا نصاب با مشکل مواجه شده و نصب درب و پنجره دوجداره به نحو احسن انجام نشود و بعد از مدتي استفاده پنجره حالت افتادگي پيدا کرده و از رگلاژ خارج شود.

يکي از دلايلي که تعويض پنجره قديمي با دوجداره بدون تخريب را متمايز مي کند باقي گذاشتن فريم اصلي و بريدن بقيه قسمت هاي درب يا پنجره قديمي اهني است که باعث استحکام بيشتر پنجره دوجداره بعد از تعويض مي گردد.

پيچ شدن پنجره دوجداره در گچ ، مشکلات زيادي را در گذر زمان ايجاد مي کند که نياز به تعمير و رگلاژ درب و پنجره دوجداره را طلب مي کند.