, , ,

مقایسه پنجره دوجداره کشویی لولایی

انواع پنجره دوجداره

مقایسه پنجره دوجداره کشویی لولایی

با مقایسه صحیح پنجره دوجداره کشویی لولایی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از جمله مزیت های پنجره دوجداره لولایی نسبت به کشویی می توان عایق بندی مناسب تر به دلیل داشتن دو سری لاستیک درزگیر, دارای بازشو دو حالته و در عین حال زیبایی آن که علی رغم ظرافت پروفیل یو پی وی سی از استحکام کافی برخوردار است را نام برد.

پنجره دوجداره کشویی و لولایی

مقایسه پنجره دوجداره کشویی لولایی
۱- پنجره دوجداره upvc کشویی دارای پروفیل بازسازی نمی باشد.
۲- پنجره لولایی به دلیل وجود لاستیک EPDM فیتینگ و عایق بندی بهتری نسبت به پنجره های کشویی دارد . به این ترتیب که در هنگام بسته شدن لنگه پنجره لولایی ، لاستیک های EPDM که بین لنگه و فریم قرار دارند تحت فشار قرار گرفته و مانع از ورود هوا از فاصله لنگه و فریم می شوند و عایق بندی مناسب صورت می گیرد اما لنگه پنجره کشویی به هنگام بسته شدن فقط در کنار فریم خود قرار می گیرد و لنگه هیچ فشاری در هنگام بسته شدن به فریم نمی آورد و به جای لاستیک EPDM یک سری پرزگیر و درزگیر میان لنگه و فریم وجود دارد که مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به داخل می شوند .
۳- در درب و پنجره های دوجداره کشویی به دلیل ساختار پروفیل ، ضخامت شیشه دوجداره و در نتیجه فاصله بین دوجداره کمتر و در نتیجه میزان گاز آرگون بین شیشه ها کمتر می باشد و همین موضوع در کم شدن عایق بندی تاثیر دارد.
۴- یکی از دلایل دیگری که در کم شدن عایق بندی درب و پنجره های دوجداره کشویی تاثیر دارد وجود ریل در زیر لنگه می باشد که فاصله ای بین لنگه و فریم ایجاد می کند.
۵- پروفیل استفاده شده در پنجره کشویی در نوع تک ریل ضخیم تر از پنجره لولایی می باشد و از لحاظ زیبایی، زیبایی کمتری نسبت به پنجره های لولایی دارد .
از مزیت های پنجره دوجداره کشویی عدم اشغال فضای خارج از پنجره می باشد که هیچ گونه تماسی با پرده و یا فضای خارجی ندارد. پنجره های دوجداره کشویی گزینه ای ایده آل برای نصب در آشپزخانه است وقتی محل قرار گرفتن پنجره بالای سر ظرف شویی یا کابینت هاست. راحتی در باز و بسته کردن ، این پنجره را به مدلی ایده آل برای بسیاری تبدیل کرده است. چون هنگام باز شدن این نوع از پنجره هیچ فضای داخلی و خارجی اشغال نمی شود ، جهت نصب در فضاهای کوچک و بالکن ها توصیه می شود.