مقایسه شیشه های چند جداره

شیشه استاندارد

مقایسه شیشه های چند جداره

در گذشته برای پنجره های آهنی, چوبی و آلومینیومی از شیشه های تک جداره استفاده می کردند که بدلیل عایق بندی ضعیف نسبت به آلودگی های صوتی و حرارتی کنار گذاشته شده اند. اما امروزه انواع شیشه های چند جداره شامل شیشه تک جداره، شیشه دوجداره، شیشه سه جداره و شیشه ۴ جداره تولید می شوند که هر یک دارای مزایای متعددی می باشند.

شیشه جندجداره با تزریق گاز ارگون

شیشه دوجداره 

سیستم شیشه دو جداره شامل دو لایه شیشه است که به طور موازی در فواصل یکسان از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تا دور آن ، از هم جدا شده اند . در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت مانند آرگون یا کریپتون وجود دارد . در شیشه های دو جداره پنجره upvc غالباً از اسپیسرهای آلومینیومی استفاده می شود که درون آن ها را با ماده رطوبت گیر پر می کنند و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است . در صورت استفاده از شیشه دو جداره و پنجره های دوجداره عایق می توان در ازای هر مترمربع شیشه دو جداره به میزان ۴۰ مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کرد . علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا ، محیط زیست پاکیزه تر و سبزی خواهیم داشت .

خصوصیات اصلی شیشه دوجداره :

• کاهش اتلاف انرژی

• کاهش آلودگیهای صوتی

• جلوگیری از نم زدگی شیشه

• ایمنی بالاتر نسبت به پنجره های تک جداره

مقايسه كاهش آلودگي صوتي در پنجره های دو جداره upvc

نوع شیشه

مقدار کاهش صدا بر حسب دسی بل db

۶ میلیمتری

۲۲

دوجداره

۳۵

دوجداره با یک لمینت

۴۱

دوجداره با دو لمینت

۴۳

شیشه سه جداره

قیمت شیشه سه جداره نسبت به شیشه دوجداره بطور تقریبی ۱٫۸ برابر است که دلیل آن استفاده از سه لایه شیشه به همراه دو عدد اسپیسر در شیشه سه جداره می باشد. شیشه سه جداره عایق بندی بهتری نسبت به دوجداره و تک جداره دارد اما پیشنهاد می شود برای شرایط خاص استفاده شود.  شیشه های این شرکت در کرج همگی از شیشه های فلوت گرید A تولید و به خریداران گرامی عرضه می گردند.