مقایسه شیشه دوجداره و سه جداره

مقایسه شیشه دوجداره و سه جداره

مقایسه شیشه دوجداره و سه جداره

با مقایسه شیشه دوجداره و سه جداره می توان به این سوال پاسخ صحیح داد که تفاوت آنها در چیست. شیشه سه جداره همانطور که از اسم آن مشخص است دارای سه پنل شیشه ای است که با اضافه شدن شیشه، اسپیسر نیز اضافه خواهد شد در نتیجه از عایق بندی بالایی برخوردار می باشد. شما می توانید بجای استفاده از شیشه دو جداره در درب و پنجره دوجداره upvc مخصوصا در مکانهای صنعتی و پر سرو صدا از شیشه های سه جداره استفاده نمایید.

شیشه های دوجداره از پر مصرف ترین شیشه های مورد استفاده در درب و پنجره های دوجداره یو پی یو سی می باشد و از دو لایه شیشه فلوت با فاصله تعیین شده بوسیله اسپیسر تشکیل شده است. این محصول با در نظر گرفتن میزان عایق بندی و قیمت مناسب در بهینه ترین حالت شیشه می باشد و برای افزایش عایق بندی صوتی از ضخامت های ۴+۶ استفاده می گردد.

انواع شیشه سه جداره

شیشه سه جداره از مجموع سه لایه شیشه بهمراه دو عدد اسپیسر تشکیل شده که موجب افزایش قیمت ۱٫۸ برابر( بطور تقریبی) نسبت به شیشه دوجداره میگردد. عمده ترین دلیل انتخاب شیشه سه جداره برای پروژه هایی تعویض پنجره های قدیمی با آلودگی های صوتی بالاست و از ضخامت های ۴ +۶+۴ برای عایق بندی بهتر استفاده می شود اما در حقیقت میزان عایق بندی حرارتی شیشه سه جداره مزیت این نوع شیشه محسوب می شود.

اگر شیشه دوجداره یا سه جداره به خوبی تزریق گاز و تزریق چسب نشده باشد یا اسپیسر آن از مواد رطوبت گیر مرغوب پر نشده باشد و چندین پارامتر دیگر در فرایند ساخت شیشه دوجدارهو سه جداره رعایت نشده باشد، قطعا کاربرد آن پنجره به سطح دوران گذشته و بسیار قدیم تنزل می یابد و دیگر هیچ انتظاری جز انتقال نور خورشید از آن نمی توان داشت و از آنجایی که یک پنجره از عناصر دیگری همچون پروفیل های نگه دارنده شیشه تشکیل می شود، عدم وجود پروفیل مناسب در ساختار پنجره مزید بر علت می شود.

تفاوت شیشه دوجداره با شیشه سه جداره
قیمت : شیشه سه جداره نسبت به دوجداره افزایش قیمت تقریبی ۱٫۸ برابری دارد.
عایق دما: در حالت عادی ضریب عایق بندی سه جداره نسبت به اختلاف دما تقریبا افزایش ۴۰ درصد نسبت به دوجداره دارد.
عایق گرد و غبار: در صورت استفاده از پروفیل یو پی وی سی تمامی شیشه های چند جداره کاملا ایزوله گردوغبار هستند.

این شرکت در کرج گزينه هاي متعددي براي انتخاب نوع شيشه به مشتریان گرامی عرضه می نماید. با انتخاب صحيح اجزا شيشه دوجداره و یا سه جداره مي توان از قابليتهاي چند گانه انواع شيشه ها مانند ايمني ،كنترل نور، انرژي و صوت به طور همزمان استفاده كرد.