مزایای پنجره دوجداره

پنجره دوجداره شرکتی

مزایای پنجره دوجداره

علاوه بر مزیت هایی از قبیل عایق بودن از نظر حرارتی، برودتی و صدا، پنجره های دو یا چند جداره مزایای بسیاری دارند. یکی از مهم ترین این مزیت ها که قطعا برای خانم های خانه بسیار مهم است، جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل خانه است که تا حد قابل توجهی کار گردگیری روزانه یا هفتگی شما تقلیل خواهد یافت و دیگر نیازی نیست نگران میهمان های سرزده وسط هفته باشید. علاوه بر گرد و غبار نفوذ رطوبت هم مساله بسیار مهمی است که در خانه هایی که پنجره هایی معمولی دارند پیش می آید، به دلیل عدم درزگیری مناسب یا عایق نبودن کامل نما هنگام بارندگی رطوبت به داخل ساختمان از اطراف پنجره ها نفوذ می کند یا از طریق خود پنجره به دلیل تعریق شیشه پنجره، رطوبت را به داخل منتقل می کند و ممکن است دیوار های اطراف آن پنجره دچار نم شده و نمای زشتی را به گچ کاری داخلی ساختمان شما بدهد.

پنجره دوجداره

………………………………………….

پنجره های دوجداره نیازی به رنگ آمیزی مجدد و جلا زدن دوره ای ندارند و با محلول آب و صابون هم به راحتی تمیز می شوند و این امر خود هزینه نگهداری را پایین می آورد. درب و پنجره های دوجداره با وجود اینکه بسیار سبک هستند و به خاطر همین سبکی تا حد زیادی از بار مرده ساختمان می کاهند، اما دوام و استحکام بالایی دارند و در صورتی که خدایی ناکرده زلزله بیاید، نسبت به پنجره های معمولی مقاوم تر می باشند.

پنجره های دوجداره تنوع رنگی نامحدودی دارند و شما می توانید با توجه به فضای داخلی اتاق مورد نظر رنگ آن را انتخاب کنید. علاوه بر این همان طور که پیش تر هم گفتیم، این پنجره ها در زوایای مختلفی قابلیت باز شدن دارند و حتی این امکان هست که شما برای پنجره تان ریموت کنترل نصب کرده و به وسیله ریموت آن را باز و بسته کنید. یکی از مزایای این پنجره ها ضد اشتعال و برق گرفتگی بودن آنها است که نه تنها دیرتر دچار حریق می شوند، بلکه در صورتی که دچار حریق شوند، به علت استفاده از مواد مولتی فایر با دور شدن منبع آتش، خود به خود خاموش می گردند.

دقت داشته باشید که شما در انتخاب انواع شیشه برای این پنجره ها آزاد هستید، اما چند نکته را بد نیست بدانید، اگر جداره رفلکس در شیشه های دو جداره به سمت خارج از ساختمان قرارگیرد، نور آفتاب و گرما را انعکاس می دهد و از گرم شدن هوای میان دو جداره جلوگیری می شود و این مساله را می توان بر اساس اینکه در کدام منطقه آب و هوایی قرار است این پنجره نصب شود تنظیم کرد تا انرژی مناسب دریافت شود. دقت داشته باشید که ضخامت شیشه ها و تعداد جداره ها در مناطق مختلف متفاوت است، اما هرچه ضخامت شیشه و تعداد جداره ها بیشتر باشد، عایق بندی قوی تری خواهید داشت.