,

طرح تعویض پنجره های قدیمی

طرح تعویض پنجره های قدیمی

طرح تعویض پنجره های قدیمی از سال ها قبل در شهرهای مختلف کشورمان رونق چشمگیری داشته است و ساختمان هایی که از پنجره های قدیمی همچون آهنی, چوبی و آلومینیومی استفاده می کردند به پنجره های دوجداره یو پی وی سی روی آورده اند که مهم ترین دلیل این موضوع کاهش هزینه های انرژی است.
طرح تعویض پنجره های قدیمی بدون خرابی و کوچکترین تغییر در نما و فقط طی یک روز انجام می گیرد. طرح تعویض پنجره های قدیمی تاثیری مستقیم و حیاتی بر کیفیت عملکرد و ماندگاری پنجره های دوجداره دارد. به عبارت دیگر همه ظرافتهای بکار رفته در تولید درب پنجره دوجداره با نصب نامناسب دارای اثر بخشی لازم نیست در نتیجه عملیات نصب یک کار تخصصی و علمی می باشد. از مزایای طرح تعویض پنجره های قدیمی می توان زیبایی فوق العاده, صرفه جوئی در مصرف انرژی, کاهش آلودگی های صوتی و دوستدار محیط زیست می باشد.

تعویض پنجره قدیمی

مراحل استاندارد طرح تعویض پنجره های قدیمی
پس از ارسال درب پنجره‌های دوجداره و شیشه‌های مربوط به آنها از سوی کارخانه به محل نصب و توزیع آنها در طبقات بر اساس کدگذاری، مرحله نصب درب پنجره های دوجداره آغاز می‌گردد.
۱- تمیز کردن درگاه نصب درب پنجره دوجداره
۲- جایگزینی پنجره های دوجداره و تراز کردن آن ها
۳- انجام سوراخ کاری های مورد نیاز
۴- چک کردن پنجره دوجداره و یراق آلات و شیشه و باز و بسته کردن درب و رفع ایرادهای احتمالی که بعد از نصب مشکل ساز می شوند.
۵- ثابت کردن درب و پنجره دوجداره در محل نصب با استفاده از پیچهای مناسب بمنظور اطمینان از ثبات در بلند مدت
در این مرحله، پنجره دیگر نیاز به نگه داشتن ندارد. سایر سوراخهای پیش‌بینی شده روی چارچوب ایجاد و پیچهای مربوط به آن بسته می‌شوند.
۶- درزبندی پایانی با استفاده از تزریق فوم و سیلیکون باکیفیت


۷- کندن برچسب پروفیل یو پی وی سی درقسمتهایی که پس از نصب شیشه و پنجره دسترسی به آن قسمتها سخت یا غیر ممکن می شود .
۸- نصب شیشه ها و جا انداختن زهوار
۹- رگلاژ درب و پنجره دوجداره upvc
رگلاژ درب و پنجره دوجداره در زمان نصب شیشه صورت می گیرد از این رو باید جهت نصب شیشه ها از نصابهای مجرب و ماهراستفاده شود ؛ از آنجا که نصب پنجره های upvc و شیشه با هم در ارتباط می باشندد نمی توان تعویض ونصب پنجره های دوجداره را به یک گروه ونصب شیشه ها را به گروهی دیگر سپرد.