شیشه های دوجداره چیست؟

شیشه های دوجداره چیست؟

اساس شیشه های دوجداره بر مبنای ایجاد یک فضای داخلی پر از هوای خشک و یا استفاده از گازهای نجیب مانند گاز آرگون بین دو صفحه شیشه ای است که لبه های آن کاملا درزبندی و عایق شده و فضای بین آنها با موادی مانند سیلیکاژل پر می شود. باید توجه داشته باشید که مقدار ضریب انتقال حرارت رابطه مستقیم با فاصله دو جداره شیشه از یکدیگر داشته و با استفاده از گازهای تزریقی نجیب بین دوجداره, انتقال حرارت نیز کمتر می گردد.

شیشه دوجداره

با استفاده ازشیشه های دوجداره مخصوص که متشکل از قاب آلومینیومی و شیشه درضخامتهای مختلف با فاصله هوای میانی پرشده از گازهای مخصوص این امکان وجود دارد که سطح صدا را بین ۲۰ الی ۳۵ دسیبل کاهش دهیم. متوسط شدت سر و صدا در محیط‌های معمولی زندگی در شهری حدود ۶۰ الی ۷۰ دسیبل می‌باشد که از لحاظ علمی صدا با شدت ۶۰ دسیبل به عنوان صدای مزاحم و با شدت ۹۰ دسیبل مضر برای سیستم شنوایی تلقی می‌گردد.

مراحل تولید شیشه های دو جداره:

۱- برش اتوماتیک شیشه ها
برش شیشه ها توسط دستگاه های کاملأ اتوماتیک cnc انجام می گیرد و این دستگاه قابلیت برش شیشه ها به اشکال مختلف را دارا می باشد.
۲- ایجاد خم در قابهای آلومینیومی
قابهای آلومینیومی مورد مصرف در فرایند تولید شیشه های دو جداره ، از آلیاژ مخصوصی ساخته شده که به راحتی قابل خم شدن است.این ویژگی کمک میکند تا قاب به کار رفته در بین دو شیشه کاملأ یکپارچه باشد. کلیه مراحل ساخت این قابها با توجه به ابعاد شیشه و به صورت کاملأ اتوماتیک در کرج انجام می گیرد.

شیشه دوجداره خم

۳- تزریق مواد رطوبت گیر
۴- شستشوی شیشه دوجداره
شستشوی شیشه در داخل دستگاه و با استفاده از مواد شوینده مخصوص و آب مقطر انجام شده و هر گونه اثری از چربی،از سطح شیشه برداشته می شود.
۵- خشک کردن شیشه دوجداره بدون هیچ گونه لکه ای
۶- سیستم نصب قاب آلومینیومی
۷-برداشت پوشش ((coating از روی ششیشه های رفلکتیو