شیشه لمینت سکوریت

شیشه دوجداره لمینت

شیشه لمینت سکوریت

فرآيند لمينيت كردن شيشه ها به منظور افزايش ضريب ايمني آنها انجام مي پذيرد. شيشه معمولي در اثر شكست به قطعات درشت و برنده خرد شده كه مي توانند منجر به خسارات جاني و مالي عظيم گردد. شيشه هاي سكوريت در مقايسه با شيشه هاي معمولي وضعيت بهتري دارند.

شیشه لمینت

اين شيشه ها در اثر شكست به قطعات ريز و غير برنده خرد مي شوند كه هيچ گونه خطر جاني ندارند اما به هر حال شيشه فرو ميريزد. فلسفه پيدايش شيشه هاي لمينيت مرتفع نمودن اين مشكل شيشه بود. در فرآيند لمينيت ميان دو يا چند لايه شيشه ، ميان لايه هاي پليمري قرار گرفته و كل مجموعه تحت فشار و حرارت به صورت دائمي يكپارچه مي گردند. مهمترين مشخصه شيشه هاي لمينيت الگوي شكست آنهاست . شيشه ها در اثرضربه مي شكنند اما تكه هاي شكسته به ميان لايه چسبيده و شيشه يكپارچگي خود را حفظ مي نمايد. در ابتدا لمينيت كردن به وسيله رزين انجام مي گرفت. اما به علت بروز مشكلاتي مانند جدا شدن لايه هاي شيشه از يكديگر و زرد شدن شيشه ها به مرور زمان ، اين شيوه لمينيت در اروپا و امريكا منسوخ گرديد. لمينيت كردن به وسيله طلق PVB مشكلات مرتبط به لمينيت رزيني را مرتفع نمود. اما به منظور بهبود بخشيدن به ويژگيهاي شيشه هاي لمينيت تحقيقات بر روي ميان لايه ها صورت گرفت و منجر به پيدايش طلق هاي ۳D Elastic گرديد . اين نوع طلق ها نسبت به PVB از قدرت چسبندگي بالاتري برخوردارند و مقاومت بيشتري در برابر گرما، سرما و رطوبت از خود نشان مي دهند.

شيشه هاي لمينيت با طلق ۳D Elastic شفافيت بالائي دارند و ميزان عبوردهي نور در آنها مي تواند در حد ۰۹ % هم برسد. دوام بالاي اين طلق در محيط هاي مرطوب موجب شده است تا در اين گونه شرايط كه لبه هاي شيشه ها پوشانده نشده است از شيشه هاي لمينيت با طلق ۳D Elastic استفاده شود.
يكي ديگر از مزاياي مهم طلق هاي ۳D Elastic بر PVB سازگاري اين طلق با مواد گوناگون است به طوريكه به وسيله اين طلق مي توان شيشه ها را با موادي مانند پارچه و عكس لمينيت نمود كه منجر به توليد شيشه در انواع طرحهاي دلخواه با كاربري زينتي و دكوراتيو ميگردد.

شیشه لمینت نشکن

مهمترين كاربرد اين نوع شيشه ها عبارتند از:
-سلولهاي فتو ولتائيك
-كف شيشه اي
-شيشه هاي عايق صوتي
-درب هاي ورودي
-دكوراسيون داخلي
پنجره ساختمانهاي تجاري و مسكوني
-انواع شيشه هاي ايمني (ايمن در برابر زلزله ، مقاوم در برابر سرقت ، ضد گلوله)