دلیل برتری پنجره یو پی وی سی

دلیل برتری پنجره یو پی وی سی

یو پی وی سی دوجداره

اگر در خيابان هاي حومه انگلستان قدم بزنيد، متوجه خواهيد شد که در ساخت اغلب خانه ها از در و پنجره هاي یو پی وی سی استفاده شده است. حال آن که حدود پنجاه سال پيش در همان خيابان ها هيچ در و پنجره اي از جنس یو پی وی سی وجود نداشت.

پروفيل یو پی وی سی که از دهه ۱۹۶۰ به بعد در ساختن در و پنجره مورد استفاده قرار گرفته است، در بيست سال اخير در انگلستان محبوبيت واقعي خود را پيدا کرده است تا جايي که امروزه در ساخت بيش از ۸۵% از پنجره هاي جديد و نيز جايگزيني پنجره هاي قديمي به کار مي رود. با نگاهي به ويژگي هاي یو پی وی سی مي توان به سادگي علت محبوبيت آن را دريافت.

پنجره هاي یو پی وی سی بسيار با دوام هستند با طول عمر حداقل ۳۵ سال که به مراتب بيشتر از طول عمر پنجره هاي قديمي و سنتي مي باشد. همچنين در برابر عوامل جوي، اشعه ماوراء بنفش و بسياري از اسيدها مقاوم هستند، نياز به حفاظت و نگهداري خاصي ندارند و با مواد پاک کننده مناسب به آساني تميز مي شوند اما پنجره هاي قديمي اعم از چوبي و فلزي تقريباً هر دوسال يک بار نياز به رنگ آميزي دارند تا از تغيير رنگ، خميدگي، پوسيدگي و زنگ زدگي محفوظ بمانند.

یو پی وی سی

از لحاظ ظاهري، پنجره هاي یو پی وی سی با طرح ها و رنگ هاي متنوع، در نماي ساختـمان هاي مدرن زيبايي فوق العـاده اي ايجاد مي نمايند. با وجود گله مندي صاحبان خانه هاي سنتي از اين موضوع که اين پنجره ها درمنازل آن ها چشم انداز خوبي ندارد.

پنجره هاي یو پی وی سی بازده انرژي منازل را به طور محسوسي بهبود مي بخشند و در افزايش امنيت منازل نقش به سزايي ايفا مي کنند. علاوه بر اين، به دليل استفاده از گالوانيزه در ساختار پروفيل هاي یو پی وی سی، از استحکام بالايي برخوردار هستند و به علت به کار گيري نوارهاي آب بندي لاستيکي، از ورود هرگونه آلودگي محيطي به داخل ساختمان جلوگيري به عمل مي آورند.

امروزه امنيت منازل و حفاظت در مقابل ورود عوامل مزاحم از اهميت ويژه اي برخوردار است. در و پنجره هاي یو پی وی سی با داشتن قفل هايي که در چندين نقطـه تعبيه شده اند، بسيار ايمـن تر از پنجـره هاي قديمي مي باشند.

پنجره دوجداره ضدسرقت

با نصب در و پنجره هاي یو پی وی سی با شيشه دو و چند جداره اتلاف گرمايي به ميزان قابل توجهي کاهش خواهد يافت که در کاستن دي اکسيد کربن و گازهاي گلخانه اي جهت حفظ زمين براي نسل هاي آينده بسيار مؤثر خواهد بود.

اگر در محلي ممـلو از ساختمان يا در مرکز شهـري شلوغ زندگي مي کنيد که صداهاي ناهنجار باعث آزارتان مي شود، بايد بدانيد که پنجره هاي یو پی وی سی با شيشه هاي دو و چند جداره، نه تنها داراي خاصيت عايق دمايي هستند، بلکه از ورود سر و صدا به داخل منازل نيز جلوگيري به عمل مي آورند. اين پنجره ها به دليل امکان استفاده از يراق آلات (تک حالته، دو حالته، کشويي، بازشو افقي، عمودي و …) قابليت باز و بسته شدن در جهات مختلف را دارند.

پنجره ویستابست

سهولت نصب ، تنوع در طرح و رنگ، استقامت فيزيکي و پايداري در برابر شرايط جوي مختلف، همچنين قابليت بازيافت پي وي سي از ديگر عواملي هستند که موجب رشد اين صنعت شده اند. امروزه در کشورهاي اروپايي بيش از ۷۰ درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به یو پی وی سی است .

پنجره هاي یو پی وی سی با استفاده از پروفيل هاي بازسازي به راحتي امکان جايگزيني با پنجره هاي قديمي را بدون نياز به تخريب دارا هستند.

موارد ياد شده تنها بخشي از مزاياي در و پنجره هاي یو پی وی سی هستند. بنابراين اگر هنوز در و پنجره هاي منازل خود را تعويض نکرده ايد، با در نظر گرفتن نکات فوق، هرچه سريع تر به انجام اين کار مبادرت نماييد