تفاوت پنجره دوجداره upvc با آلومینیوم

پنجره دوجداره آلومینیومی

تفاوت پنجره دوجداره upvc با آلومینیوم

امروزه مهم ترین گزینه ای که ما را در انتخاب و خرید جنس پنجره ها باعث تردید می کند, انتخاب میان پنجره های دوجداره upvc و یا آلومینیومی است. upvc ماده ای قوی و با دوام برای پنجره ها می باشد که دارای عایق بندی بسیار مناسبی بوده و در فرآیند ساخت درب و پنجره های دوجداره upvc, هیچ گونه مواد سمی به محیط زیست وارد نمی شود . طبق تحقیقات انجام شده توسط افراد کارشناس تفاوت اصلی پنجره دوجداره upvc با آلومینیوم شامل موارد ذیل می باشد :
۱- عایق بودن
۲- غیر قابل اشتعال
۳- مقاومت
۴- زیبایی
۵- حفاظت از محیط زیست

ترمال بریک دوجداره

استقبال از پنجره های آلومینیومی به این دلیل بود که تصور می شد آلومینیوم قیمت پایین تری نسبت به پنجره های چوبی دارند و هم چنین دوستدار محیط زیست می باشند. اما با پیشرفت علم مشخص شد که در فرایند ساخت درب و پنجره های آلومینیومی و در هنگام فراوری آن مواد شیمیایی سمی زیادی مانند acrulic ، nickel astate تولید می شود که علاوه بر سرطانزا بودن, محیط زیست را به خطر می اندازد. اما ماده وینیل که از پلاستیک پی وی سی ساخته می شود دارای خواصی است که آن را از آلومینیوم متمایز می کند. جدای از مسئله پایداری و مقاومت بسیار بالای وینیل ، در طی فرایند ساخت درب و پنجره دو سه جداره upvc هیچ نوع مواد سمی آزاد نمی شود که از جمله تفاوت های مهم پنجره دوجداره upvc با آلومینیومی می باشد. پنجره های دوجداره upvc برخلاف پنجره های دوجداره آلومینیومی پوسیده و ورقه ورقه نمی شوند و دارای مقاومت بالاتری هستند در نتیجه انتخابی قابل اطمینان تر نسبت به پنجره های دوجداره آلومینیومی برای خریداران می باشد.

پنجره upvc

رنگ اصلی پروفیل پنجره دوجداره upvcسفید می باشد اما می توان با روکش های لمینیت طرح دارآنها را به رنگ دلخواه خریدار تغییر داد که این رنگ ها از رنگ کوره ای آلومینیومی بسیار زیباترمی باشد. عمر و مقاومت روکش های لمینت پنجره دوجداره یو پی و یسی بیشتر از رنگ آلومینیومی است وپنجره دوجداره آلومینیومی به مرور زمان زیبایی خود را از دست می دهد. از مهم ترین نکات می توان عایق نبودن آلومینیوم واتلاف انرژی در آن را نام برد, اما درب پنجره upvc دو جداره از تبادل انرژی جلوگیری می کند و عایق ۱۰۰% می باشد. امکان ساخت درب و پنجره از پروفیلهای چند حفره ای یکی از خصوصیات ویژه پنجره های دو جداره یو پی وی سی محسوب می شود که این حفره ها عایق بودن درب و پنجره دوجداره upvcرا تقویت می نماید.